Samenhangende afwatering in landschap en woningen

donderdag 18 juli 2024

De woonwijken Celsius, Vredeoord en landgoed De Grote Beek in Eindhoven kennen een bovengronds regenwatersysteem. In deze drie aangrenzende gebieden is één samenhangend afwateringssysteem aangelegd dat is geïntegreerd in de woningen en het landschap. Ontdek alle ins en out tijdens een excursie op dinsdagmiddag 17 september, georganiseerd door het KAN Platform.

In woonbuurt Celcius in Woensel zijn 400 woningen van Trudo gesloopt en vervangen. In vier planfasen is de buurt rond het Celciusplein getransformeerd van een versteende omgeving naar groene woonhoven met kleurrijke woningen.

Het voormalige Philips-kantorenpark Vredeoord is getransformeerd naar een autoluwe, groene woonwijk waar het regenwater optimaal kan infiltreren. De gesloopte kantoren hebben plaats gemaakt voor kleine buurtjes in collectief particulier opdrachtgeverschap met veel houtbouw.

Het landgoed De Grote Beek is een GGzE terein. Tot voor kort stroomde het meeste water door een ondergrondse buis om het terrein heen. Door het water niet meer ondergronds om het terrein, maar bovengronds over het terrein te laten lopen, wordt de beek gevoerd. Het laatste deel in De Grote Beek is in het voorjaar van 2024 opgeleverd.

Excursie

Je ontdekt alle details over de toegepaste afwatering in deze gebieden tijdens een excursie op dinsdagmiddag 17 september. Je wordt ontvangen in de buurt van de locatie. Alwin de Lang, Peter Lubbers en Joeri Sowka van Buro Lubbers presenteren vertellen je alles over de lessen van het project.
Voor Celsius en De Grote Beek is het stedenbouwkundig plan in samenwerking met Tarra Architectuur en Stedenbouw gemaakt. Fieke van den Beuken van Trudo licht de herstructurering van Celsius toe.

Per fiets (deze staan klaar voor de deelnemers) verken je de drie gebieden onder leiding van de projectbetrokkenen van Buro Lubbers, Niels Walters van Tarra, Trudo, de gemeente en het waterschap. Er zal veel ruimte zijn voor vragen en discussie.

Lees alvast meer over klimaatadaptatie en natuur in het plan van Buro Lubbers (PDF).

Voor wie?

De excursie is gericht op woningcorporaties, ontwikkelaars, bouwbedrijven, stedenbouwkundigen, landschapsarchitecten, ecologen, civiel technici, waterdeskundigen, gemeente-ambtenaren en andere experts met beroepsmatige interesse voor de natuurinclusieve en klimaatadaptieve inrichting van de openbare ruimte.

Aanmelden

Je kunt je aanmelden voor de gratis excursie op dinsdagmiddag 17 september (13.00 tot 15.30 uur) via dit aanmeldformulier.

Bron: KAN Bouwen
Beeld: Buro Lubbers

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Twee keer op de fiets langs ecodorpen en -gemeenschappen

4 apr om 07:30 uur

De Nederlandse tak van het Global Ecovillage Network biedt ondersteuning aan individuen en gemeenschappen die…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs effecten klimaatverandering op openbare ruimte

28 mrt om 07:30 uur

Op 16 en 17 april 2025 ben je van harte welkom op de Nationale Klimaat Vakbeurs in Expo Houten, hét evenement…

Lees verder »
descriptionArtikel

Routekaart: bouwen en verdichten zonder verlies groenareaal

21 mrt om 07:30 uur

Het platform KAN zet zich in voor het klimaatadaptief bouwen mét de natuur. In dat kader hield de themagroep ‘…

Lees verder »
descriptionArtikel

Doorgaan met nestvoorzieningen in de woningbouw

5 mrt om 07:30 uur

Tegen de wens van de Tweede Kamer in wil minister Mona Keijzer de aanleg van nestvoorzieningen in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ecosysteemdiensten groeien sterk in waarde

28 feb om 07:30 uur

De natuur biedt de maatschappij tal van voordelen en diensten. Deze zogeheten ecosysteemdiensten hebben een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Natuurinclusief bouwen: voorbij de bevlogenheid

12 feb om 07:30 uur

Dertien van de achttien miljoen Nederlanders wonen in steden, die cruciaal zijn voor het behoud van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Betrek burgers bij wijkaanpak klimaatadaptatie

11 feb om 07:30 uur

Om wijken weerbaarder te maken tegen klimaatverandering, experimenteert de provincie Utrecht met een wijkaanpak…

Lees verder »
descriptionArtikel

Rapportcijfers voor biodiversiteit in gebiedsontwikkelingen

31 jan om 07:30 uur

Sinds enkele jaren hanteren gemeenten een puntensysteem voor biodiversiteit in plannen voor gebiedsontwikkeling…

Lees verder »