Tender ZOHO gegund aan Leyten en Stebru

donderdag 25 juni 2020
timer 3 min
De ontwikkeling van het Zomerhofkwartier (ZOHO) is definitief gegund aan het consortium Leyten en Stebru. Het nieuwe ZOHO richt zich op een mix van werken en wonen.

ZOHO is in de afgelopen jaren een divers, creatief en experimenteel gebied geworden. De nieuwe ontwikkeling van de bruisende buurt moet een inspirerende schakel tussen de binnenstad en het Oude Noorden gaan vormen. Er komen circa 550 woningen, van sociale huur tot koop. De gebiedsontwikkeling bouwt voort op het karakter en de eigenheid van het huidige ZOHO. Het gebied wordt klimaatadaptief en geeft daarmee de stad een groene impuls.

Een plek voor iedereen

ZOHO is en blijft een plek voor creatieve ondernemers. Nieuw is dat er straks ook gewoond kan worden. Er komt een mix aan sociale huurwoningen (ca 30%) en huur- en koopwoningen in het midden (ca 35%) en duurdere segment (ca 35%). Voor alle bewoners, en tevens mensen uit de omgeving, geldt dat zij gebruik kunnen maken van collectieve voorzieningen zoals de huiskamer met kleine horeca, gebruik van deelauto’s en fietsen (mobiliteitshub) en het overdekte sportveld.

Verbinding centrum en oude stadswijken

Het winnende plan van consortium Leyten en Stebru kent een bijzondere gelaagde ruimtelijke opbouw. Op het maaiveld komen stedelijke voorzieningen en creatieve bedrijven met daar bovenop een groen landschap dat het toekomstige Hofbogenpark en de Noordsingel met elkaar verbindt. Bovenop de groene laag komen stadsblokken tot een hoogte van 50 meter.


De randen van ZOHO richting de binnenstad krijgen een stedelijk karakter en centraal in ZOHO komt een mooi open plein waar verschillende functies samenkomen zoals sport, spel en horeca. Panden die de sfeer van het huidige ZOHO bepalen blijven als structuur behouden. Wethouder Bas Kurvers (Bouwen en Wonen): “ZOHO ligt op een fantastische plek in de stad. Tussen de oude stadswijken en het centrum, en aan de monumentale Hofbogen. De interessante mix van creatieve ondernemingen, voorzieningen en woningen in allerlei soorten en maten gaat de buurt versterken en de stad verrijken”.


Samen verder bouwen

De komende jaren werken Leyten en Stebru samen met gemeente, ZOHOcitizens en een mix van Rotterdamse partijen aan de doorontwikkeling van ZOHO. Door de inzet van verschillende participatievormen kunnen de betrokken bewoners en ondernemers meedenken en -praten over de invulling van het nieuwe ZOHO. Het Rotterdamse ontwerpteam bestaat uit ECHO urban design (coördinatie), Orange Architects, MORE Architecture, Studio Nauta en MoederscheimMoonen Architects.


Het uitschrijven van de tender en het bepalen van de uitgangspunten voor het nieuwe ZOHO is een samenwerking geweest tussen woningcorporatie Havensteder, gemeente Rotterdam en de ZOHOcitizens, een actief en betrokken collectief van ondernemers in het gebied. Mede dankzij de Citizens is het gebied tussen de Heer Bokelweg, Teilingerstraat, de Hofbogen en de Noordsingel veranderd van een in zichzelf gekeerd bedrijventerrein naar een bruisend gebied.

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Tender ZOHO gegund aan Leyten en Stebru

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Placemaking: geringe ingrepen met grote impact

1 mei om 07:30 uurtimer14 min

Hoe maak je openbare ruimtes aantrekkelijker, leefbaarder en functioneler voor een gemeenschap? Dat is het vak…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimte voor nieuwe verhalen in vloeibare stad

30 apr om 07:30 uurtimer5 min

Als gasthoofdredacteur van ons nieuwste magazine, thema Transformatie & Transities, maakte architect…

Lees verder »
descriptionArtikel

Missen woningcorporaties straks tientallen miljarden euro's?

17 apr om 11:30 uurtimer5 min

Branchevereniging Aedes is allesbehalve blij met het actuele voorstel van de regeringscoalitie om de huren in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Transformatie van stedelijke rafelrandjes

16 apr om 07:30 uurtimer8 min

De nieuwe Stedebouw & Architectuur is uit! Met een fraaie uitwerking van het thema Transformatie &…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer zekerheid bij investeren in flexwoningen

3 apr om 07:30 uur

Om de woningnood iets te verlichten, kunnen verplaatsbare woningen een tijdelijke oplossing bieden. Maar dat ‘…

Lees verder »
descriptionArtikel

BNA pleit voor herziening Europese aanbestedingsrichtlijnen

20 mrt om 16:35 uur

De Branchevereniging Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft gereageerd op de open consultatie van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimtegenoten: voor een toekomstbestendige woningvoorraad

18 mrt om 07:30 uur

Hoe kunnen we de huidige woningvoorraad beter verdelen, zodat er zo min mogelijk nieuwe woningen bijgebouwd…

Lees verder »
descriptionArtikel

Smûk: gezonde, houten en betaalbare woning met Deense roots

10 feb om 07:30 uur

Waar Denemarken met CO2-beprijzing de landbouw toekomstbestendig wil maken, komen vanuit de Deense bouwsector…

Lees verder »