Kazerne Ede omgebouwd tot woningen

donderdag 12 september 2019
timer 2 min
De Simon Stevinkazerne in Ede is na de sloop omgetoverd tot woonparadijs. Er zijn inmiddels 40 woningen gerealiseerd.

De voormalige kazerne omvatte drie gebouwen waar manschappen waren ondergebracht. Een van deze gebouwen was al gesloopt; de andere twee stonden op de nominatie om gesloopt te worden. Woningbouwcorporatie Woonstede onderzocht de mogelijkheid of in plaats van te slopen, er sociale huurwoningen gerealiseerd konden worden. Deze vraag werd neergelegd bij A&R10, het in Maarn gevestigde architectenbureau dat gespecialiseerd is in architectuur en restauratie. Partners Lillian Brinks en Joost van Nes deden haalbaarheidsonderzoek en bouwhistorisch onderzoek.

Advies

A&R10 bracht advies uit en liet zien hoe appartementen, buitenruimtes en bergingen gerealiseerd konden worden, met behoud van historische kwaliteiten. In nauwe samenwerking met de gemeente Ede besloot Woonstede tot herbestemming van niet een, maar beide gebouwen. A&R10 ontwierp 40 appartementen, die intussen zijn gerealiseerd en bewoond.

Historisch karakter 

“Het historische karakter van het interieur is zoveel mogelijk behouden”, vertelt Joost van Nes. “Ieder appartement heeft een andere indeling en karakter. Om buitenruimtes te realiseren, hergebruikten we bestaande loggia’s, tekenden we tuinen en realiseerden we vrijhangende balkons. De balkons en privacyschermen zijn van metaal en hebben een rupsbandprofilering die je ook terugziet in de bebording. Historische foto’s in de gangen tonen de geschiedenis van het pand.”


De oorspronkelijke entree is behouden en de bijzondere trap vormt een centraal element. Bewoners kunnen ook de nieuw gerealiseerde lift nemen. De appartementen, die vanwege hun hoge plafonds ruim ogen, zijn eveneens voorzien van modern comfort. Zo is in de stalen kozijnen monumenten isolatieglas gezet en kregen alle appartementen energieklasse A. Monumentenzorg hield toezicht op de aanpassingen en gaf de herbestemde panden de status van gemeentelijk monument.

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Kazerne Ede omgebouwd tot woningen

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

BNA pleit voor herziening Europese aanbestedingsrichtlijnen

20 mrt om 16:35 uur

De Branchevereniging Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft gereageerd op de open consultatie van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Een gebouw moet iets teruggeven aan buurt en bewoners’

20 mrt om 07:30 uur

Als architect bestudeert Ianthe Mantingh eerst de samenleving zelf om uiteindelijk sterke buurten te gaan…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimtegenoten: voor een toekomstbestendige woningvoorraad

18 mrt om 07:30 uur

Hoe kunnen we de huidige woningvoorraad beter verdelen, zodat er zo min mogelijk nieuwe woningen bijgebouwd…

Lees verder »
descriptionArtikel

Leidraad Toegankelijk Bouwen

13 mrt om 07:30 uur

Met de Leidraad Toegankelijk Bouwen vind je praktische stappen om toegankelijke…

Lees verder »
descriptionArtikel

Behoud van erfgoed en het bijbehorende ambacht

27 feb om 11:00 uur

In Twente is met vereende krachten een gebouw gerenoveerd met behulp van oude bouwtechnieken en materialen.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Trends in circulair bouwen: transformatie

3 feb om 07:30 uur

In een recent overzichtsartikel schreef de Dutch Green Building Council over actuele ontwikkelingen op het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Inclusiviteit en verbindingen tussen schoolgebouw en wijk

3 jan om 07:30 uur

Bij Brique Architecten houdt Suzanne Ellis zich met name bezig met het renoveren en bouwen van scholen. Waar we…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Renoveren eervoller dan nieuwbouw’

16 dec 2024

Hoe ontwerp je een nieuw gebouw dat tweehonderd jaar meegaat? Gebruik je dan veel hout en weinig installaties,…

Lees verder »