Toekomstbestendig gebouw voor Universiteit van Amsterdam

donderdag 8 november 2018
timer 2 min
De faculteit der Natuurwetenschappen, Wiskunde en Informativa van de Universiteit van Amsterdam krijgt een nieuw faculteitsgebouw. Het gebouw wordt ontworpen door Benthem Crouwel Architects.

Het Innovation Center for Artificial Intelligence en het Institute for Logic, Language and Computation komen samen in een veelzijdig gebouw van 14.000m2 op het Amsterdam Science Park. De architecten hebben een gebouw voor ogen waarin studenten, onderzoekers en medewerkers de ultieme leer- en werkomgeving vinden. De visie die Benthem Crouwel Architects hebben voor het gebouw zal verder uitgewerkt worden in een intensieve samenwerking met opdrachtgevers, gebruikers en adviseurs. Binnen de visie heeft het pand voorlopig de naam LAB 942 gekregen. LAB 942 sluit uitstekend aan bij het doel van het gebouw: een lab voor onderzoek, vernieuwing en creatie waarin de gebruikers met elkaar samenwerken.

Gebouw van de toekomst

Het uiteindelijke doel is om een gezonde en ecologisch verantwoorde faculteit te creëren. Er wordt gebruikt gemaakt van een minimale hoeveelheid aan grondstoffen en vervuiling wordt zoveel mogelijk voorkomen, waardoor LAB 942 zo duurzaam mogelijk wordt. De architecten maken gebruik van een demontabele en circulaire hoofdconstructie. Hierdoor is het gebouw veelzijdig in te zetten en toekomstbestendig, omdat het gemakkelijk aan te passen is wanneer er sprake is van ontwikkelingen. De constructie zal van zoveel mogelijk gerecyclede en recyclebare materialen gebouwd worden. Om het gebouw en het leefklimaat ook gezond te houden, wordt gebruik gemaakt van natuurlijke ventilatie en veel groen binnen het faculteitsgebouw.

Open naar maatschappij en omgeving

Samenwerking met het bedrijfsleven wordt steeds crucialer, zeker voor de toekomstige gebruikers van LAB 942. Het is dus belangrijk dat het gebouw uitstraalt hoe creatief en grensverleggend de ontwikkelingen binnen de Kunstmatige Intelligentie en Informatica zijn. Het gebouw ligt midden op de campus, is goed bereikbaar voor de gebruikers en straalt transparantie en toegankelijkheid uit. Het interieur van het gebouw is hoog, licht en speels mede dankzij de loopbruggen en de verschillende werklandschappen. Daarnaast maakt het interieur integratie mogelijk tussen de verscheidende disciplines die zich huisvesten in het gebouw. De verdeling van het gebouw in drie zones, variërend van ruimtes voor ontmoetingen tot speciale plekken voor concentratie, zorgt ervoor dat gebruikers van alle disciplines met elkaar in contact komen.

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Twee keer op de fiets langs ecodorpen en -gemeenschappen

4 apr om 07:30 uur

De Nederlandse tak van het Global Ecovillage Network biedt ondersteuning aan individuen en gemeenschappen die…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer zekerheid bij investeren in flexwoningen

3 apr om 07:30 uur

Om de woningnood iets te verlichten, kunnen verplaatsbare woningen een tijdelijke oplossing bieden. Maar dat ‘…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs effecten klimaatverandering op openbare ruimte

28 mrt om 07:30 uur

Op 16 en 17 april 2025 ben je van harte welkom op de Nationale Klimaat Vakbeurs in Expo Houten, hét evenement…

Lees verder »
descriptionArtikel

EKOO: subsidies voor innovaties gebouwde omgeving

24 mrt om 07:30 uur

Op dinsdag 1 april opent RVO opnieuw de EKOO-subsidieregeling die mikt op duurzame innovaties. Het gaat bij…

Lees verder »
descriptionArtikel

Routekaart: bouwen en verdichten zonder verlies groenareaal

21 mrt om 07:30 uur

Het platform KAN zet zich in voor het klimaatadaptief bouwen mét de natuur. In dat kader hield de themagroep ‘…

Lees verder »
descriptionArtikel

BNA pleit voor herziening Europese aanbestedingsrichtlijnen

20 mrt om 16:35 uur

De Branchevereniging Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft gereageerd op de open consultatie van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Winy Maas haalt inspiratie uit ‘asiel voor dozen’

19 mrt om 07:30 uur

Met het nieuwe tentoonstellings- en bezoekerscentrum Portlantis steekt het Havenbedrijf Rotterdam letterlijk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Seminar gezonde en toekomstbestendige schoolgebouwen

11 mrt om 07:30 uur

Kom jij op 31 maart ook naar het seminar over gezonde en toekomstbestendige schoolgebouwen in Rotterdam? Het…

Lees verder »