Samenwerking SeARCH en De Groot Vroomshoop voor houten modules

maandag 31 januari 2022

Basisschool Het Epos. Foto door SeARCH

Architect SeARCH en aannemer De Groot Vroomshoop hebben een overeenkomst gesloten om een gezamenlijk ontwikkelde modulaire houten bouwsysteem verder te ontwikkelen en op grote schaal toe te passen.

Het systeem van verplaatsbare houten modules, Modulinn® genaamd, is toegepast in ontwerpen van SeARCH voor de basisscholen Klein Amsterdam en Het Epos in Rotterdam en is bekroond met de Nationale Houtbouwprijs in de categorie beste seriematige houtbouw. 

Met hun houtmodule bouwconcept laten De Groot Vroomshoop en SeARCH zien dat duurzaam, circulair en CO2-negatief bouwen, architectuur, verplaatsbare huisvesting en permanente kwaliteit prima samengaan. Ze beantwoorden hiermee aan de maatschappelijk vraag om duurzaam en betaalbaar te bouwen.

Voorgeschiedenis

In 2018 heeft SeARCH voor basisschool Klein Amsterdam een systeem met gestapelde modules bedacht, waarbij de bovenste module aan een zijde uitkraagt en aan de andere zijde als galerij gebruikt kan worden. Samen met aannemer en producent De Groot Vroomshoop, is een uniek bouwconcept ontwikkeld voor een circulaire en volledig houten school die gemakkelijk kan worden gedemonteerd, verplaatst, vergroot en uitgebreid. Door met prefab modules te werken, wordt de bouwtijd tot een minimum beperkt en staat er een volledig nieuw schoolgebouw in slechts enkele maanden tijd.

Dit bouwconcept waarmee scholen flexibel kunnen inspelen op groei en krimp terwijl ze toch een duurzaam en mooi schoolgebouw krijgen, is niet onopgemerkt gebleven. Het biedt immers een unieke huisvestingsoplossing: een verplaatsbaar schoolgebouw van permanente kwaliteit met een korte ontwikkel- en bouwtijd. In Rotterdam is in 2019 een tweede, grotere houten basisschool opgeleverd, Het Epos, met een gymzaal en een afwijkende gevelafwerking en uitstraling als gerealiseerd in Amsterdam. De houten Modulinn® modules zijn hier verder geoptimaliseerd met onder andere de integratie van luchtkanalen, verlichting en bekabeling. 

Toekomstplannen

De Amsterdamse basisscholen en de gemeente Amsterdam zijn al overtuigd van de kwaliteit en voordelen van flexibele huisvestingsoplossing van permanente kwaliteit. Zo is de Kindercampus Zuidas inmiddels gerealiseerd, de basisschool Schinkelhaven in aanbouw en basisschool IJ-Oever in Buiksloterham in voorbereiding genomen.

Het systeem is door zijn flexibiliteit niet alleen geschikt voor het onderwijs, maar ook voor andere gebouwtypologieën. De Groot Vroomshoop en SeARCH hebben veel ervaring met het ontwerpen en bouwen in hout en blijven samenwerken aan de optimalisatie van de modules. De flexibele indeling en warme uitstraling maken dat we gebouwen kunnen ontwerpen voor nagenoeg elke locatie en omgeving.

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Meer zekerheid bij investeren in flexwoningen

3 apr om 07:30 uur

Om de woningnood iets te verlichten, kunnen verplaatsbare woningen een tijdelijke oplossing bieden. Maar dat ‘…

Lees verder »
descriptionArtikel

Seminar gezonde en toekomstbestendige schoolgebouwen

11 mrt om 07:30 uur

Kom jij op 31 maart ook naar het seminar over gezonde en toekomstbestendige schoolgebouwen in Rotterdam? Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Behoud van erfgoed en het bijbehorende ambacht

27 feb om 11:00 uur

In Twente is met vereende krachten een gebouw gerenoveerd met behulp van oude bouwtechnieken en materialen.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meisjes worden actiever op groene schoolpleinen

26 feb om 07:30 uur

Ze zijn steeds meer in trek: groene schoolpleinen. Uit onderzoek blijkt echter dat meisjes er in de pauze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatieve oogstapp impuls voor circulariteit

17 feb om 07:30 uur

We praten wat af in het land. De organisaties in de bouw die zich bezighouden met verduurzaming en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Excursie naar school waar duurzaam onderwijs centraal staat

7 feb om 07:30 uur

Basisschool De Verwondering in Almere is een biofilische school die baanbrekend is in zowel ontwerp als…

Lees verder »
descriptionArtikel

Podcast S&A Luisterlandschap: vol energie in scholenbouw

5 feb om 07:30 uur

In de nieuwe podcast S&A Luisterlandschap duiken we diep in het realiseren van maatschappelijk vastgoed en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Trends in circulair bouwen: transformatie

3 feb om 07:30 uur

In een recent overzichtsartikel schreef de Dutch Green Building Council over actuele ontwikkelingen op het…

Lees verder »