KAAN Architecten ontwerpt nieuwbouw Universiteit van Tilburg

dinsdag 3 mei 2016
timer 1 min
KAAN Architecten heeft in samenwerking met VORM een nieuw, 11.000m2 groot Onderwijs en Zelfstudiecentrum (OZC) voor op de campus van de Universiteit van Tilburg ontworpen. Het OZC moet zo’n 2.500 studenten en docenten gaan faciliteren en moet de kwaliteit van het onderwijs gaan verhogen.

Net als de andere gebouwen op de campus wordt het OZC laag en vierkant van vorm. Hierdoor kan de nieuwbouw gemakkelijk in het landschap integreren, met een hoge mate van transparantie voor voldoende uitzicht op de groene omgeving, mede vanuit de studieruimtes.


In het OZC worden naast studieruimtes van diverse afmetingen ook collegezalen en een verlaagd auditorium gerealiseerd. Alle ruimtes, inclusief de gangen, worden wijd en hoog (tot zes meter) opgebouwd om een open sfeer te creëren.


De bouw van het OZC start eind 2016. Het gebouw moet in de herfst van 2017 worden opgeleverd.
 

Betrokken partijen

De betrokken partijen naast KAAN Architecten en VORM zijn Pieters Bouwtechniek, J. van Toorenburg Installatieadviseur, Bosch Slabbers, Buro Bouwfysica, OPPS, ABT, De Jong Installatietechniek, Steegman Electrotechniek, De Groot & Visser, Oranje Dak, GWS De Schoonmaker en Casper de Haan Groep.

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
KAAN Architecten ontwerpt nieuwbouw Universiteit van Tilburg

Vooraanzicht van het nieuwe OZC van de Universiteit van Tilburg. Beeld via KAAN Architecten

Beeld via KAAN Architecten Beeld via KAAN Architecten

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

EKOO: subsidies voor innovaties gebouwde omgeving

24 mrt om 07:30 uur

Op dinsdag 1 april opent RVO opnieuw de EKOO-subsidieregeling die mikt op duurzame innovaties. Het gaat bij…

Lees verder »
descriptionArtikel

Seminar gezonde en toekomstbestendige schoolgebouwen

11 mrt om 07:30 uur

Kom jij op 31 maart ook naar het seminar over gezonde en toekomstbestendige schoolgebouwen in Rotterdam? Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gebruik de power van AI voor landschapsarchitectuur

7 mrt om 07:30 uur

Artificiële intelligentie is in korte tijd een onmisbaar hulpmiddel geworden in de wereld van architectuur,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Behoud van erfgoed en het bijbehorende ambacht

27 feb om 11:00 uur

In Twente is met vereende krachten een gebouw gerenoveerd met behulp van oude bouwtechnieken en materialen.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meisjes worden actiever op groene schoolpleinen

26 feb om 07:30 uur

Ze zijn steeds meer in trek: groene schoolpleinen. Uit onderzoek blijkt echter dat meisjes er in de pauze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Krachtige stationsconcepten voor betere reizigerservaringen

18 feb om 09:30 uur

Hoe ziet het treinstation van de toekomst eruit in een wereld vol diverse reismogelijkheden en ook vol…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatieve oogstapp impuls voor circulariteit

17 feb om 07:30 uur

We praten wat af in het land. De organisaties in de bouw die zich bezighouden met verduurzaming en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Excursie naar school waar duurzaam onderwijs centraal staat

7 feb om 07:30 uur

Basisschool De Verwondering in Almere is een biofilische school die baanbrekend is in zowel ontwerp als…

Lees verder »