Beurspassage genomineerd voor prestigieuze NRW Jaarprijs

woensdag 31 mei 2017
timer 2 min
De Beurspassage Amsterdam, onderdeel van het project Nowadays, is genomineerd voor de NRW Jaarprijs 2017. De in 2016 opgeleverde panden Damrak 70, 80 en Nieuwendijk 196 en de Beurspassage met het openbare kunstwerk Amsterdam Oersoep sluiten aan bij de historische binnenstad van Amsterdam als onderdeel van het ‘Rode-Loperplan’ van de gemeente.

De NRW jaarprijs is een prestigieuze prijs die al sinds 1989 wordt uitgereikt aan de beste retailontwikkeling van Nederland. Het vernieuwende karakter en de commerciële aantrekkelijkheid van het project voor consumenten en ondernemers spelen daarbij een belangrijke rol. De winnende inzending heeft een aantoonbare voorbeeldfunctie voor de sector. De nominatie werd bekendgemaakt op de NRW-kick-off van de PROVADA, de Nederlandse vastgoedbeurs.

Renovatie in drukste winkelgebied

In opdracht van het Bouwinvest Retail Fund transformeerde ontwikkelaar Top Vastgoed de verouderde panden Damrak 70, 80 en Nieuwendijk 196 naar moderne vestigingen van internationale retailers. Zara, JD Sports, C&A en Primark vestigden hier hun winkels. In totaal is er 27.500 vierkante meter aan nieuw winkelgebied opgeleverd. De Beurspassage, die het Damrak met de Nieuwendijk verbindt, vormt de kroon op het werk van de herontwikkeling.



De Beurspassage vormt de kroon op het werk van de herontwikkeling.


De nieuwe passage omvat het totaalkunstwerk van kunstenaarsduo Arno&Iris (bekend van de plafondafbeelding 'Horn of Plenty' in de Markthal Rotterdam) en Hans van Bentem (bekend van onder andere zijn beroemde kroonluchters uit de 'Flowerbomb' campagne van Victor & Rolf) en is een ode aan de Amsterdamse grachten. In het kunstwerk zijn onderdelen terug te zien die het verhaal van de stad vertellen: de penselen van Rembrandt, de talrijke verdronken fietsen, zeemanstattoo's, de symmetrie van de Amsterdamse herenhuizen en nog veel meer. Hiermee is een belangrijke doorgang teruggegeven aan de stad.

NRW Jaarprijs 2017

De overige genomineerde projecten zijn winkelcentrum Beverhof in Beverwijk, winkelcentrum Kerkelanden in Hilversum, winkelcentrum Hanzewijk in Kampen en retailontwikkeling AaBe Fabriek in Tilburg. Voor de beoordeling worden er op alle projecten retailer- en consumentenonderzoeken uitgevoerd. De vakjury weegt innovatie, leereffecten en de betekenis voor de omgeving mee in de uiteindelijke keus voor de winnaar. De uitreiking vindt plaats op donderdag 7 september tijdens het NRW Jaarcongres in Theater Amsterdam.



De Nieuwendijk.

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Beurspassage genomineerd voor prestigieuze NRW Jaarprijs

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

EKOO: subsidies voor innovaties gebouwde omgeving

24 mrt om 07:30 uur

Op dinsdag 1 april opent RVO opnieuw de EKOO-subsidieregeling die mikt op duurzame innovaties. Het gaat bij…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Een gebouw moet iets teruggeven aan buurt en bewoners’

20 mrt om 07:30 uur

Als architect bestudeert Ianthe Mantingh eerst de samenleving zelf om uiteindelijk sterke buurten te gaan…

Lees verder »
descriptionArtikel

Leidraad Toegankelijk Bouwen

13 mrt om 07:30 uur

Met de Leidraad Toegankelijk Bouwen vind je praktische stappen om toegankelijke…

Lees verder »
descriptionArtikel

Seminar gezonde en toekomstbestendige schoolgebouwen

11 mrt om 07:30 uur

Kom jij op 31 maart ook naar het seminar over gezonde en toekomstbestendige schoolgebouwen in Rotterdam? Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gebruik de power van AI voor landschapsarchitectuur

7 mrt om 07:30 uur

Artificiële intelligentie is in korte tijd een onmisbaar hulpmiddel geworden in de wereld van architectuur,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Behoud van erfgoed en het bijbehorende ambacht

27 feb om 11:00 uur

In Twente is met vereende krachten een gebouw gerenoveerd met behulp van oude bouwtechnieken en materialen.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Krachtige stationsconcepten voor betere reizigerservaringen

18 feb om 09:30 uur

Hoe ziet het treinstation van de toekomst eruit in een wereld vol diverse reismogelijkheden en ook vol…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatieve oogstapp impuls voor circulariteit

17 feb om 07:30 uur

We praten wat af in het land. De organisaties in de bouw die zich bezighouden met verduurzaming en…

Lees verder »