Bestaande bouw verduurzamen

donderdag 8 oktober 2020
timer 2 min
Duurzaamheid is een zeer belangrijk begrip in onze maatschappij. Ook in de bestaande bouw worden steeds meer energiebesparende maatregelen toegepast om de levensduur van gebouwen en constructies te verlengen. Deze ontwikkeling betekent niet dat bewoners concessies moeten doen in comfort. Integendeel: het kan juist voordelen opleveren, doordat er op thermisch en akoestisch gebied veel verbeterd kan worden.

Energetisch renoveren draagt bij aan een goed woon- en leefklimaat. Dit wordt mogelijk gemaakt door het opwekken van energie met zonnepanelen en het isoleren van o.a. gevels, daken, vloeren en warmtepompen. De overheid heeft zich gecommitteerd aan de klimaatdoelstellingen van Parijs 2050 en is haar eerste stappen aan het zetten. Eind 2020 moeten de broeikasgassen in Nederland met 25% verlaagd zijn ten opzichte van de uitstoot in 1990 en dient de bebouwing in 2050 volledig energieneutraal te zijn. Voor nieuwbouwwoningen is dit vanzelfsprekend, maar ook voor de bestaande bouw moet de gemeente ernaar streven het energieverbruik terug te dringen. 

Energetisch isoleren

Bastiaan van Esseveld (rayonmanager bij Triflex) vertelt over de oplossingen van Triflex op het gebied van duurzaam renoveren: ‘De uitkragende en doorgestorte betonnen vloeren kunnen aan de bovenzijde met Triflex geïsoleerd worden. Dit zorgt ervoor dat er geen temperatuurlek ontstaat ten opzichte van de andere aanvullende geïsoleerde onderdelen. Bovendien kunnen wij gebruiksdaken, zoals een parkeerdak of daktuin, vervangen voor een nieuw hoogwaardig en mechanisch belastbaar systeem. Met ons concept waarbij isoleren mogelijk wordt gemaakt, kan er ook nog eens ruimschoots worden voldaan aan de gestelde energie-eisen, afhankelijk van de toegepaste isolatie en haar dikte. Wij adviseren architecten en opdrachtgevers door mee te denken in het ontwerpproces van energetische maatregelen, waarmee wij vloeren kunnen isoleren en/of koudebruggen kunnen onderbreken.’


Meer weten over energetisch renoveren of bent u benieuwd naar de mogelijkheden? Neem dan vrijblijvend contact met ons op via +31 (0)38 460 20 50 of via info@triflex.nl. We helpen u graag verder. 

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Sessie vakbeurs HOUTBOUW: ontwerpproces voor prefab houtbouw

7 mei om 07:30 uurtimer6 min

Van dinsdag 13 tot en met donderdag 15 mei vindt in de Brabanthallen in Den Bosch de derde editie van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Warmtewerende oppervlakten in plangebieden

29 apr om 07:30 uurtimer4 min

In de 'Maatlat voor een groene klimaatadaptieve gebouwde omgeving' wordt gesproken over het belang van '…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw biodiversiteitsplan geeft Amsterdam meer ademruimte

25 apr om 07:30 uurtimer4 min

Biodiversiteit is ook in een stedelijke omgeving van groot belang: wilde bijen zorgen voor de bestuiving van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Film Architecton: Hoe kunnen we beter bouwen?

24 apr om 07:30 uurtimer4 min

Vanaf donderdag 1 mei draait in diverse bioscopen opnieuw een architectuurfilm. Recent zagen we al Oscar-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe bewoners verleiden met natuurinclusieve tuin

23 apr om 07:30 uurtimer10 min

Rondleiding laat zien hoe bewoners van een nieuwbouwbuurt in Leusden zijn meegenomen bij de realisatie van een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Missen woningcorporaties straks tientallen miljarden euro's?

17 apr om 11:30 uurtimer5 min

Branchevereniging Aedes is allesbehalve blij met het actuele voorstel van de regeringscoalitie om de huren in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Transformatie van stedelijke rafelrandjes

16 apr om 07:30 uurtimer8 min

De nieuwe Stedebouw & Architectuur is uit! Met een fraaie uitwerking van het thema Transformatie &…

Lees verder »
descriptionArtikel

Twee keer op de fiets langs ecodorpen en -gemeenschappen

4 apr om 07:30 uur

De Nederlandse tak van het Global Ecovillage Network biedt ondersteuning aan individuen en gemeenschappen die…

Lees verder »