Alles wat je moet weten over circulaire scholen

woensdag 23 maart 2022
Er liggen kansen voor het oprapen om onderwijsgebouwen kwalitatief en gezond te houden, alsook een bijdrage te leveren aan CO2-reductie. Circulair en biobased bouwen zijn bij uitstek geschikte middelen om deze doelen te bereiken. Hoe? Dat leer je in dit seminar.

Door middel van biofilische materialen én het zoveel mogelijk integreren van planten in het gebouw ervaren leerkrachten en leerlingen een prettigere omgeving. Door installaties al in het ontwerp te integreren, creëer je een slim en flexibel gebouw dat aansluit op de behoeftes van de gebruiker. Al deze inspanningen zijn bovendien aan relevante SDG’s te koppelen om de verbinding met maatschappelijke vraagstukken aan te tonen.

Op het seminar Circulair schoolontwerp en biobased materialen kom je meer te weten over de mogelijkheden om frisse en gezonde onderwijsgebouwen te realiseren door een circulaire aanpak, gekoppeld aan maatschappelijke opgaven zoals klimaat en gezondheid. Verschillende voorbeelden van materialen en ontwerptypes passeren de revue. Ook is er ruimschoots de mogelijkheid om met elkaar in gesprek te gaan over deze onderwerpen tijdens een Q&A-sessie.

Details

Datum: dinsdag 21 juni
Locatie: Meshallen, Wijchen
Toegang: gratis
Tijd: 11:00 – 16:00

Meld je hier gratis aan.

Een greep uit het programma

Biobased en biofilische onderwijsgebouwen
Daan BrugginkSpreker: Daan Bruggink, ORGA architect
We zijn allemaal nog voor 99% natuurlijk gecodeerd. Hoe meer natuur in en om onze gebouwen hoe beter voor ons welzijn, concentratie en productie. Veel licht, lucht en groen past bij ons. Daan Bruggink is architect en founder van ORGA architect. ORGA is een innovatief architectenbureau en voorloper op het gebied van biobased en biofilische architectuur. Zijn projecten zijn alle voorbeelden van gebouwen waarbij de natuur maximaal geïntegreerd is. Bruggink vertelt hoe een meer natuurlijke en biofilische architectuur onze scholen gezonder maakt en laat dat zien aan de hand van basisschool De Verwondering in Almere. Deze won in 2021 de Gouden Kikker voor meest duurzame project van Nederland.

Een duurzame, nieuwe hogeschool hoezo?
Dinand EkkelSpreker: Dinand Ekkel, lector Groene en Vitale Stad
AERES Hogeschool Almere is sinds september j.l. gevestigd in een nieuw gebouw op het terrein van de FLORIADE. Bij het ontwerp en de realisatie van dit nieuwe schoolgebouw was het vanaf begin duidelijk dat dit een duurzaam gebouw zou moeten zijn. Uit het feit dat AERES onlangs de Circular Award heeft gewonnen voor dit gebouw, blijkt dat het wat circulariteit betreft in elk geval een geslaagd gebouw is geworden. Dinand Ekkel, lector Groene en Vitale Stad, neemt u mee in de achtergronden van dit ontwerp, waarbij duurzaamheid, circulariteit, natuurinclusiviteit belangrijke uitgangspunten waren. Daarbij gaat hij vooral in op de vraag waarom AERES dit wilde en ook waarom het zo belangrijk is duurzaamheid niet als een vanzelfsprekend mee te nemen issue te beschouwen, maar vooral vooraf duidelijk te formuleren welke doelen met het ontwerp willen worden behaald.

Meld je hier gratis aan.


Dit seminar wordt georganiseerd in samenwerking met Peter Eisenburger van 'groene-morgen.nl', de Meshallen in Wijchen en Duurzaam Gebouwd. Het seminar is onderdeel van een roadmap over gezonde scholen die eindigt in de tweede editie van het Duurzame & Gezonde Scholen Congres op 9 november 2022. Kijk hier voor meer informatie

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Meer zekerheid bij investeren in flexwoningen

3 apr om 07:30 uur

Om de woningnood iets te verlichten, kunnen verplaatsbare woningen een tijdelijke oplossing bieden. Maar dat ‘…

Lees verder »
descriptionArtikel

Seminar gezonde en toekomstbestendige schoolgebouwen

11 mrt om 07:30 uur

Kom jij op 31 maart ook naar het seminar over gezonde en toekomstbestendige schoolgebouwen in Rotterdam? Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Behoud van erfgoed en het bijbehorende ambacht

27 feb om 11:00 uur

In Twente is met vereende krachten een gebouw gerenoveerd met behulp van oude bouwtechnieken en materialen.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meisjes worden actiever op groene schoolpleinen

26 feb om 07:30 uur

Ze zijn steeds meer in trek: groene schoolpleinen. Uit onderzoek blijkt echter dat meisjes er in de pauze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatieve oogstapp impuls voor circulariteit

17 feb om 07:30 uur

We praten wat af in het land. De organisaties in de bouw die zich bezighouden met verduurzaming en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Excursie naar school waar duurzaam onderwijs centraal staat

7 feb om 07:30 uur

Basisschool De Verwondering in Almere is een biofilische school die baanbrekend is in zowel ontwerp als…

Lees verder »
descriptionArtikel

Podcast S&A Luisterlandschap: vol energie in scholenbouw

5 feb om 07:30 uur

In de nieuwe podcast S&A Luisterlandschap duiken we diep in het realiseren van maatschappelijk vastgoed en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Trends in circulair bouwen: transformatie

3 feb om 07:30 uur

In een recent overzichtsartikel schreef de Dutch Green Building Council over actuele ontwikkelingen op het…

Lees verder »