Wubbo Ockels Innovatieprijs stimuleert verschilmakers met impactvolle ideeën

vrijdag 16 juni 2023

Met de lancering van de Wubbo Ockels Innovatieprijs worden mensen gestimuleerd om creatieve, vernieuwende oplossingen te vinden voor de uitdagende vraagstukken van deze tijd.

Als astronaut zag Wubbo Ockels hoe kwetsbaar de aarde is. Hij zette zich in voor de bescherming van ons ‘ruimteschip Aarde’ en was pionier op het gebied van innovatieve en duurzame oplossingen. Om zijn gedachtegoed springlevend te houden, kunnen duurzame pioniers nu meedingen naar De Wubbo Ockels Innovatieprijs: een unieke prijs die talent stimuleert om duurzame impact op onze planeet te maken. De jury, bestaande uit Joos Ockels, Maurits Groen, Suze Gehem, Andy van den Dobbelsteen, Yvette Watson en Harm Edens, maakt op 3 november 2023 de drie winnaars van de Wubbo Ockels Innovatieprijs bekend op de Green Village in Delft. De winnaars krijgen ieder 10.000 euro prijzengeld en ondersteuning voor het verder brengen van hun innovatie. 

Beloning moedigt aan

Ben jij ondernemer, uitvinder, vernieuwer binnen een bedrijf of student, en heb je een inspirerend, duurzaam idee? Dan kan jij meedingen naar de prijs. Dat betekent bijvoorbeeld dat je een effectieve oplossing aandraagt voor klimaatadaptatie, biodiversiteit, CO2-neutraliteit, circulariteit en/of de leefbaarheid op onze planeet. “Wubbo was een groot fan van prijzen. Door een beloning te verbinden aan een oplossing voor een uitdagend vraagstuk, moedig je mensen aan om te vernieuwen, creatief te zijn en lef te tonen. Een prijs in zijn naam is een prachtige manier om zijn gedachtegoed voort te zetten", vindt Joos Ockels.

De Groene Grachten

De deelnemers maken kans op een geldbedrag van drie keer 10.000 euro. Het prijzengeld wordt beschikbaar gesteld door De Groene Grachten, het laatste initiatief uit de koker van Wubbo Ockels. "In 2012 gaf Wubbo Ockels me € 3.000 uit eigen zak om De Groene Grachten mee op te richten. Ik heb zelf ervaren hoe dit ons een vliegende start heeft gegeven. Tien jaar later lijkt het me fantastisch om iets vergelijkbaars te doen voor verschilmakers met impactvolle ideeën", aldus Suze Gehem. Duurzaam Gebouwd schreef eerder dit artikel over het tienjarig bestaan van De Groene Grachten. 

De finalisten gaan met Joos Ockels op excursie naar SpaceExpo en krijgen van Andy van den Dobbelsteen een rondleiding door de Green Village van de TU Delft. De winnaars krijgen bovendien een podium in De Duurzame Podcast en een uitzending van BNR. 

Meedingen kan door je plan uiterlijk 1 oktober in te dienen via Wubbo Ockels Innovatieprijs. Hier vind je ook informatie over de prijs en voorwaarden.

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Krachtige stationsconcepten voor betere reizigerservaringen

18 feb om 09:30 uur

Hoe ziet het treinstation van de toekomst eruit in een wereld vol diverse reismogelijkheden en ook vol…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatieve oogstapp impuls voor circulariteit

17 feb om 07:30 uur

We praten wat af in het land. De organisaties in de bouw die zich bezighouden met verduurzaming en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Natuurinclusief bouwen: voorbij de bevlogenheid

12 feb om 07:30 uur

Dertien van de achttien miljoen Nederlanders wonen in steden, die cruciaal zijn voor het behoud van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Betrek burgers bij wijkaanpak klimaatadaptatie

11 feb om 07:30 uur

Om wijken weerbaarder te maken tegen klimaatverandering, experimenteert de provincie Utrecht met een wijkaanpak…

Lees verder »
descriptionArtikel

Rapportcijfers voor biodiversiteit in gebiedsontwikkelingen

31 jan om 07:30 uur

Sinds enkele jaren hanteren gemeenten een puntensysteem voor biodiversiteit in plannen voor gebiedsontwikkeling…

Lees verder »
descriptionArtikel

Energie oogsten met de gevel

28 jan om 07:30 uur

Op tal van plaatsen in Nederland stokt het met de winning van zonne-energie. Er zijn nog genoeg weilanden en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Natuurinclusief bouwen in uiterwaarden

20 jan om 07:30 uur

Door de klimaatverandering, stijging van de zeespiegel en de richtlijn ‘bodem en water sturend’ is het bouwen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Collectieve wijkaanpak verduurzaming stimuleert groene groei

17 jan om 07:30 uur

Een collectieve aanpak van wijken met slecht geïsoleerde huizen, waar de verduurzaming in één keer voor hele…

Lees verder »