KUBUS maakt BIM bestekken mogelijk met Kubus Stabu Element

maandag 27 januari 2014
timer 2 min
KUBUS heeft het  Kubus Stabu Element uitgebracht. Met deze nieuwe release is het voor het eerst mogelijk om elementenbestekken op te stellen geheel binnen het administratieve kader van de STABU Standaard. Voordelen van een elementenbestek zijn met name de aansluiting op planontwikkeling met gebruik van BIM.

Omdat enkel de werkbeschrijving in het bestek anders wordt ingedeeld, wordt bij de uitwerking van een elementenbestek in Kubus Stabu Element nog steeds gebruik gemaakt van de STABU-standaard 2012, met alle bijbehorende knowhow en administratieve gereedschappen. Elementen worden onderverdeeld in technische oplossingen die worden onderbouwd met specificaties uit de werksoortensortering. Deze vorm past bij de huidige praktijk in bouwprojecten en de toepassing van BIM-instrumenten.

 

Catalogus van EcoQuaestor

Bij Kubus Stabu Element wordt een elementencatalogus meegeleverd met meer dan duizend recepten die bouwdelen op basis van NEN 2699 koppelen aan de werksoortspecificaties (kortteksten) uit de STABU catalogus. Deze elementencatalogus is ontwikkeld in samenwerking met EcoQuaestor en de adviesbureaus van Bouwprojecteconomie: www.ecoquaestor.nl

Erik Pijnenburg, directeur KUBUS: " Deze versie van Kubus Stabu markeert een mijlpaal voor bestekschrijvers. Hiermee kunnen zij veel makkelijker gaan meewerken in projecten waarin BIM een grote rol speelt."

De release is voorafgegaan aan een traject van ruim 8 maanden van testen en afstemmen met diverse partijen, waaronder de Bond van Nederlandse Bestekdeskundigen. Zo is er functionaliteit gebouwd waarmee vanuit de traditionele STABU bouwdelen een bestek met één druk op de knop omgezet kan worden naar een Elementenbestek.

Teus Schimmel, bestekschrijver bij AACON en voorzitter Bond van Nederlandse Bestekdeskundigen: " Het starten met een elementenbestek gaat prima met de conversiefuncties. Wij zijn tevreden met een classificatie die voor 80% volledig is. En volgens mij is dat ruimschoots gehaald met deze NEN 2699 catalogus."

 

Koppelingen met BIM

De diverse mogelijkheden om het bestek te koppelen aan BIM omvatten enerzijds de import van model-informatie voor het genereren van een bestek en anderzijds de export naar Revit Assembly codes of ArchiCAD classification om projectgebonden bestekposten te koppelen aan objecten. De NEN 2699 classificatie wordt in ArchiCAD ingebouwd en voor Solibri komen Regelsets beschikbaar om de objecten in IFC modellen automatisch te classificeren.

www.kubusinfo.nl

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
KUBUS maakt BIM bestekken mogelijk met Kubus Stabu Element

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Buurttransformatie: problemen oplossen met andere problemen

28 apr om 07:30 uurtimer17 min

Kom jij nog weleens een Warmtetransitievisie tegen? De rapporten zijn inmiddels weggestopt in bureauladen,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Blue Zone Festival: hét event voor de gezonde leefomgeving

7 apr om 07:30 uur

Het tweede Blue Zone Festival richt zich op iedereen die betrokken is bij het creëren van gezonde…

Lees verder »
descriptionArtikel

EKOO: subsidies voor innovaties gebouwde omgeving

24 mrt om 07:30 uur

Op dinsdag 1 april opent RVO opnieuw de EKOO-subsidieregeling die mikt op duurzame innovaties. Het gaat bij…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gebruik de power van AI voor landschapsarchitectuur

7 mrt om 07:30 uur

Artificiële intelligentie is in korte tijd een onmisbaar hulpmiddel geworden in de wereld van architectuur,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Krachtige stationsconcepten voor betere reizigerservaringen

18 feb om 09:30 uur

Hoe ziet het treinstation van de toekomst eruit in een wereld vol diverse reismogelijkheden en ook vol…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatieve oogstapp impuls voor circulariteit

17 feb om 07:30 uur

We praten wat af in het land. De organisaties in de bouw die zich bezighouden met verduurzaming en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Energie oogsten met de gevel

28 jan om 07:30 uur

Op tal van plaatsen in Nederland stokt het met de winning van zonne-energie. Er zijn nog genoeg weilanden en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat kan bouwwereld leren van tropisch regenwoud?

7 jan om 07:30 uur

De Wageningse wetenschapper Joris Voeten vertelde onlangs in een plenaire lezing tijdens het KAN Congres wat we…

Lees verder »