Kantoorgebouw The Edge straalt in transparantie en duurzaamheid

woensdag 18 februari 2015
timer 2 min
The Edge, het transparante kantoorgebouw van Deloitte, biedt vanaf de A10 een inkijkje in de kantoorruimtes. De toepassing van meer dan 13.000 m² glas in de gevel maakt het gebouw een echte aandachtstrekker. Bovendien heeft het gebouw een BREEAM-NL ‘outstanding’ score behaald, en wel de (op dit moment) hoogste (96,38%) ooit uitgereikt aan een kantoorgebouw.

Glas geleverd door AGC Westland

AGC Westland heeft samen met AGC Interpane het complete glas geleverd voor het gebouw. Architect Ron Bakker van PLP Architecture: “We hebben bij het bouwen van The Edge rekening gehouden met natuurlijke zon- en lichtinval. De noordkant van het gebouw bestaat voornamelijk uit glas, dit zorgt voor optimale daglichtintreding in de kantoorruimtes. Voor de zuidkant hebben we bewust minder glas gebruikt, om teveel verwarming door de zon tegen te gaan.”
 

Peter Stürznickel, projectleider AGC Interpane: “Voor het gevelglas gebruikten we het glas Ipasol, dit type glas reflecteert het merendeel van de langegolfstralen van de zon, terwijl de kortegolfstralen (daglicht) doorgelaten worden. De warmte blijft daardoor grotendeels buitenshuis, maar niet het licht.”
 

Atrium

Het Atrium van The Edge is gebouwd om het kantoorgebouw een aandachtstrekker te maken, zonder met bijvoorbeeld een grote gevelbedrukking te werken. Vanaf de snelweg of vanuit de trein is het Atrium onmisbaar. Anton Peters, projectmanager bij AGC: “Voor het Atrium is een dubbele beglazing gebruikt, een combinatie van Thermobel TOPN+ en gelaagd veiligheidsglas Stratobel. Deze isolerende beglazing houdt de kou buiten en de warmte binnen, zodat er op zonnige winterdagen geprofiteerd kan worden van natuurlijk verwarming door de zon.”
 

Opdrachtgever: OVG Real Estate.
Hoofdhuurders: Deloitte/ AKD  
Ontwerp: PLP Architecture, Londen.
Gevelbouwer: Brakel Atmos B.V., Uden, Rollecate B.V., Gorinchem. Glasproducent: AGC Westland, AGC Interpane.
Oplevering: oktober 2014.

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Kantoorgebouw The Edge straalt in transparantie en duurzaamheid

Het transparante kantoorgebouw The Edge geeft een inkijkje in de kantoorruimtes. Foto door Ronald Tilleman

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Buurttransformatie: problemen oplossen met andere problemen

28 apr om 07:30 uurtimer17 min

Kom jij nog weleens een Warmtetransitievisie tegen? De rapporten zijn inmiddels weggestopt in bureauladen,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Film Architecton: Hoe kunnen we beter bouwen?

24 apr om 07:30 uurtimer4 min

Vanaf donderdag 1 mei draait in diverse bioscopen opnieuw een architectuurfilm. Recent zagen we al Oscar-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe bewoners verleiden met natuurinclusieve tuin

23 apr om 07:30 uurtimer10 min

Rondleiding laat zien hoe bewoners van een nieuwbouwbuurt in Leusden zijn meegenomen bij de realisatie van een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Missen woningcorporaties straks tientallen miljarden euro's?

17 apr om 11:30 uurtimer5 min

Branchevereniging Aedes is allesbehalve blij met het actuele voorstel van de regeringscoalitie om de huren in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Blue Zone Festival: hét event voor de gezonde leefomgeving

7 apr om 07:30 uur

Het tweede Blue Zone Festival richt zich op iedereen die betrokken is bij het creëren van gezonde…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer zekerheid bij investeren in flexwoningen

3 apr om 07:30 uur

Om de woningnood iets te verlichten, kunnen verplaatsbare woningen een tijdelijke oplossing bieden. Maar dat ‘…

Lees verder »
descriptionArtikel

EKOO: subsidies voor innovaties gebouwde omgeving

24 mrt om 07:30 uur

Op dinsdag 1 april opent RVO opnieuw de EKOO-subsidieregeling die mikt op duurzame innovaties. Het gaat bij…

Lees verder »
descriptionArtikel

BNA pleit voor herziening Europese aanbestedingsrichtlijnen

20 mrt om 16:35 uur

De Branchevereniging Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft gereageerd op de open consultatie van de…

Lees verder »