Circulair inspiratieboek toont opties voor schoolgebouwen

dinsdag 17 oktober 2023

Om te garanderen dat de bouwsector in 2050 volledig duurzaam en circulair is, staan er nog belangrijke uitdagingen voor ons. HEVO heeft een sterke toewijding aan deze zaak, met name aan de overgang naar een circulaire bouweconomie, en presenteert daarom een inspiratieboek vol circulaire onderwijsprojecten.

In het boek vind je een selectie van inspirerende duurzame projecten met dertien circulaire voorbeelden van onderwijsinstellingen, waarbij een innovatieve benadering is gecombineerd met duurzaamheidsmaatregelen op het gebied van technologie, materialen en concepten.

HEVO’s experts willen met hun lopende projecten bijdragen aan het creëren van een duurzame en sociale economie in hun regio. Daarmee hopen ze ook anderen te inspireren en bewust te maken van het belang van verduurzaming. De medewerkers werken intensief aan een positieve impact op ecosystemen en diersoorten, om materiaalkringlopen te sluiten en om natuurvriendelijke materialen te gebruiken.

Winnaar Circulair Award

In het boek vind je onder meer de Aeres Hogeschool in Almere (foto boven), winnaar van de Circulair Award voor onderwijsgebouwen, het gerenoveerde Pro College in Wijchen en nog oudere scholen als het Vondelcollege in Bussum en de Tobiasschool in Zeist.

Vanuit Den Bosch en Zwolle helpt HEVO organisaties in het hele land met huisvestingsvraagstukken;  van strategisch advies en het organiseren en begeleiden van het gehele (ver)bouwtraject tot en met de oplevering en monitoring daarna.

Donwload hier het Inspiratieboek.


Bron: HEVO
Foto: Stedebouw & Architectuur

Bezoek voor veel meer inspiratie op het gebied van circulariteit ons Seminar Circulair Ontwerpen op 7 december in Utrecht. Met Circular Hero 2023 Paul Terwisscha en een keynote van Mantijn van Leeuwen (NIBE, Nationale Milieudatabase).

 

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Meer zekerheid bij investeren in flexwoningen

3 apr om 07:30 uur

Om de woningnood iets te verlichten, kunnen verplaatsbare woningen een tijdelijke oplossing bieden. Maar dat ‘…

Lees verder »
descriptionArtikel

Seminar gezonde en toekomstbestendige schoolgebouwen

11 mrt om 07:30 uur

Kom jij op 31 maart ook naar het seminar over gezonde en toekomstbestendige schoolgebouwen in Rotterdam? Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Behoud van erfgoed en het bijbehorende ambacht

27 feb om 11:00 uur

In Twente is met vereende krachten een gebouw gerenoveerd met behulp van oude bouwtechnieken en materialen.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meisjes worden actiever op groene schoolpleinen

26 feb om 07:30 uur

Ze zijn steeds meer in trek: groene schoolpleinen. Uit onderzoek blijkt echter dat meisjes er in de pauze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatieve oogstapp impuls voor circulariteit

17 feb om 07:30 uur

We praten wat af in het land. De organisaties in de bouw die zich bezighouden met verduurzaming en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Excursie naar school waar duurzaam onderwijs centraal staat

7 feb om 07:30 uur

Basisschool De Verwondering in Almere is een biofilische school die baanbrekend is in zowel ontwerp als…

Lees verder »
descriptionArtikel

Podcast S&A Luisterlandschap: vol energie in scholenbouw

5 feb om 07:30 uur

In de nieuwe podcast S&A Luisterlandschap duiken we diep in het realiseren van maatschappelijk vastgoed en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Trends in circulair bouwen: transformatie

3 feb om 07:30 uur

In een recent overzichtsartikel schreef de Dutch Green Building Council over actuele ontwikkelingen op het…

Lees verder »