Ruimte om te Wonen werkt leegstand weg

dinsdag 23 augustus 2016
timer 2 min
Niet weer een praatclub of platform erbij. Genoeg gepraat over leegstand. Het is tijd om wat te gaan doen. Dat was de tendens onder de aanwezigen tijdens de bijeenkomst Stadsmakers tegen Leegstand tijdens de Citymakers Summit in Pakhuis de Zwijger. Ruimte om te Wonen speelt daar op in.

Wie wil kan een pand aanmelden op de kaart van Ruimte om te Wonen en als digitaal eigenaar support voor zijn of haar project organiseren. Zo brengt Ruimte om te Wonen initiatieven in kaart en samen met anderen vaart in het wegwerken van leegstand.


Ruimte om te wonen is er voor eigenaren van vastgoed, mensen die op zoek zijn naar woon- of werkruimte en (potentiële) investeerders. Door gebouwen te transformeren verrijken we steden en dorpen met woningen en voorzieningen waar echt behoefte aan is.


Ruimte om te Wonen is een initiatief van de Wijkplaats, in samenwerking met Bouwstenen voor Sociaal, Opnieuw Thuis, Vereniging van Nederlandse Gemeenten, Aedes Woningcorporaties en Sociaal Werk Nederland. Doel is de beschikbare overmaat in ruimte in te zetten als oplossing voor lokale vraagstukken. 
Via de website, facebook en twitter kan gezamenlijk aan concrete projecten worden gewerkt en kunnen betrokkenen elkaar snel vinden.
 

Meer informatie

Aanmelden van en samenwerken rond concrete projecten kan via www.ruimteomtewonen.nl. Het facebook en twitteraccount zijn te gebruiken om snel en breder te kunnen communiceren. 

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Krachtige stationsconcepten voor betere reizigerservaringen

18 feb om 09:30 uur

Hoe ziet het treinstation van de toekomst eruit in een wereld vol diverse reismogelijkheden en ook vol…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatieve oogstapp impuls voor circulariteit

17 feb om 07:30 uur

We praten wat af in het land. De organisaties in de bouw die zich bezighouden met verduurzaming en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Smûk: gezonde, houten en betaalbare woning met Deense roots

10 feb om 07:30 uur

Waar Denemarken met CO2-beprijzing de landbouw toekomstbestendig wil maken, komen vanuit de Deense bouwsector…

Lees verder »
descriptionArtikel

Trends in circulair bouwen: transformatie

3 feb om 07:30 uur

In een recent overzichtsartikel schreef de Dutch Green Building Council over actuele ontwikkelingen op het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Energie oogsten met de gevel

28 jan om 07:30 uur

Op tal van plaatsen in Nederland stokt het met de winning van zonne-energie. Er zijn nog genoeg weilanden en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat kan bouwwereld leren van tropisch regenwoud?

7 jan om 07:30 uur

De Wageningse wetenschapper Joris Voeten vertelde onlangs in een plenaire lezing tijdens het KAN Congres wat we…

Lees verder »
descriptionArtikel

Inclusiviteit en verbindingen tussen schoolgebouw en wijk

3 jan om 07:30 uur

Bij Brique Architecten houdt Suzanne Ellis zich met name bezig met het renoveren en bouwen van scholen. Waar we…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatiecatalogus: nieuwe kansen voor energie uit gevel

2 jan om 10:10 uur

Het zesde jaarlijkse nummer van Stedebouw & Architectuur is verschenen: de nieuwe Innovatiecatalogus 2025!…

Lees verder »